Budowa

Edwin Ruud wynalazł automatyczny podgrzewacz wody w roku 1889 i założył firmę, która dała początek obecnej Rheem Manufacturing Company, produkującej podgrzewacze wody Richmond i Rheem . Od ponad 100 lat firma Rheem specjalizuje się w dziedzinie zbiornikowych podgrzewaczy wody.

Obecnie podgrzewacze ciepłej wody oparte na technologii firmy Rheem są stosowane we wszystkich niemal domach jednorodzinnych w USA i Kanadzie. Oznacza to, że blisko 90% mieszkańców tych krajów preferuje system zaopatrzenia w ciepłą wodę zastosowany w podgrzewaczach typu Richmond.

Trwałość podgrzewacza zapewnia produkowany wyłącznie w USA i chroniony patentem zbiornik na wodę, wykonany z kompozytu porcelany i wysokogatunkowej stali. To właśnie niezwykła odporność tego zbiornika na korozję zdecydowała o handlowym sukcesie amerykańskich podgrzewaczy Richmond.

Wydajność. Dzięki zastosowaniu nowoczesnej amerykańskiej technologii, podgrzewacze Richmond są urządzeniami o dużej wydajności i sprawności energetycznej. Od 1996 roku podgrzewacze Richmond wyposażone są w system samooczyszczający typu EverKleentm. System ten zapobiega gromadzneniu się osadu na dnie zbiornika i przedłuża jego żywotność.

Niezawodność. Miliony podgrzewaczy typu Richmond są od lat użytkowane w USA i w Kanadzie. Od 1991 roku służą niezawodne polskim użytkownikom. Podgrzewacze Richmond posiadają 6-letnią gwarancję.

Bezpieczeństwo. Podgrzewacze Richmond spełniają wymagania standardów ANSI, posiadają certyfikat bezpieczeństwa Instytutu Gazownictwa USA (AGA), posiadają dopuszczenie do obrotu Urzędu Dozoru Technicznego i światowy atest jakości ISO 9001.

CZYM SIĘ RÓŻNIMY OD KONKURENCJI?

  • ZBIORNIK
  • ZAWÓR BEZPIECZEŃSTWA
  • ANODA MAGNEZOWA
  • OCZYSZCZANIE

ZBIORNIK podgrzewaczy Richmond

Zbiorniki podgrzewaczy Richmond są wykonane z KOMPOZYTU. Jest to stal pokryta wewnątrz plastyczną porcelaną. Tajemnica długowieczności zbiorników kompozytowych wynika z takiego doboru materiałów zbiornika i pokrycia wewnętrznego, by ich sprężystość (moduł Yunga) była niemal jednakowa. Zapobiega to mikrorozwarstwieniom zbiornika i powłoki wskutek zmian ciśnienia wewnętrznego.

Ciśnienie w zbiorniku zmienia się od 300% do 600% przy KAŻDYM odkręceniu i zakręceniu kranu ciepłej wody. Dlatego kompozytowa konstrukcja jest taka ważna. Technologia kompozytu opracowana przez specjalistów firmy Rheem .

ZAWÓR bezpieczeństwa T&P

Podgrzewacze Richmond są wyposażone w ciśnieniowo-temperaturowy zawór bezpieczeństwa T & P (temperature & preasure). Zawór otwiera się jeśli w zbiorniku ciśnienie wzrośnie powyżej 10 bar lub/i temperatura wody osiągnie 90°C. Tylko podgrzewacze produkcji amerykańskiej mają tego rodzaju podwójne zabezpieczenie.

ANODA magnezowa long-lasting®

Zbiorniki podgrzewaczy Richmond są chronione przed korozja elektrochemiczną anodą magnezową o długości 1,2 m. W naszych podgrzewaczach anoda jest zaopatrzona w specjalny opornik redukujący przepływ prądu w wodzie twardej. Powoduje to wzrost czasu użytkowania anody do 50%.

RICHMOND - JEDYNY PODGRZEWACZ NA RYNKU Z ANODĄ LONG-LASTING®

 

Everkleen_logo
  • Zapobiega tworzeniu się osadu
  • Pomaga utrzymać funkcjonalność
  • Zwiększa długotrwałość zbiornika
  • Zapewnia lepsze dostarczanie wody
Everkleen_img

Osadzający się na dnie zbiornika osad tworzy warstwę o niskiej przewodności cieplnej. Warstwa ta izoluje wodę od podgrzewającej ją energii cieplnej. Zmniejsza się przepływ ciepła, a to powoduje wzrost temperatury dna i zmniejszenie temperatury wody. W rezultacie zmniejsza się sprawność podgrzewacza i skraca się długotrwałość jego zbiornika.

System EverKleen zapobiega odkładaniu się osadu przy pomocy strumienia wody, wylatującego ze specjalnej dyszy na końcu rurki doprowadzającej wodę na dno podgrzewacza. Z dyszy tej wylatuje z dużą prędkością spiralny strumień wody, który uderza w dno zbiornika i powoduje silne wzburzenie osadu.

Efekt spiralny powoduje lepsze mieszanie kolumny wody co zapobiega jej uwarstwieniu. Woda w zbiorniku układa się w warstwy o różnej temperaturze, gdy często jest pobierana niewielka ilość wody. Najwyższa temperatura wody jest w górnej części zbiornika. System EverKleen znacznie redukuje wysoką temperaturę wody i poprawia dopływ wody w czasie pierwszej godziny użytkowania.

PODGRZEWACZE RICHMOND - JEDYNE NA RYNKU Z SYSTEMEM SAMOOCZYSZCZAJĄCYM

 

Budowa podgrzewacza

 

Schemat_budowy

 

 

Richmond

Jedyny na rynku polskim zbiornikowy podgrzewacz wody
z systemem Everkleentm

czytaj więcej>>

EverKleen